sekretariat@sinicum.pl
  +48 513 382 730

_____________________________ 

Szukaj...

Stowarzyszenie SINICUM im. Michał Boyma SJ organizuje w dniach 25-26 kwietnia 2020 r. konferencję zatutułowaną „Pomoc Kościołowi w Chinach dzisiaj”. Jej elem jest przedstawienie pomocy Kościołowi w Chinach, w jaką od wielu lat angażuje się nasze Stowarzyszenie.

Nasza pomoc jest konkretną odpowiedzią na list Benedykta XVI do Kościoła w Chinach, w którym papież emeryt ustanowił 24 maja dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Jest to wyjątkowa prośba, ponieważ jest tylko jeden partykularny Kościół w Chinach, za który modlimy się wszyscy razem w całym Kościele powszechnym. Obecnie katolicy chińscy przeżywa ciężką próbę dotknięci wewnętrznymi napięciami oraz brakiem zewnętrznej wolności religijnej do praktykowania swobodnie swojej wiary.

Prelegentami na konferencji będą także księżą i siostry z Chin, którzy studiują i pracują w Polsce. Będzie to wyśmienita okazja do zapoznania się osobiście z obecną sytuacją Kościoła w Chinach.


 

Program konferencji

Dzień pierwszy: 25 kwietnia

14:00 – Rejestracja

14:45 – Rozpoczęcie i przedstawienie uczestników – o. Jacek Gniadek SVD

15:15 – Polski Marco Polo – Michał Boym SJ – mgr Agnieszka Couderq-Kubaś

16:00 – Teologia chińska na polskich uczelniach – ks. dr hab. Dariusz Klejnowski-Różycki

16:45 – Przerwa

17:00 – Msza św. homilia – ks. Jan Hou

18:00 – Kolacja

18:30 – Jak pobyt w Polsce wpłynął na moje powołanie? – ks. Jan Hou i ks. Jan Shi

19:15 – Prezentacja o Kościele w Chinach – o. Jacek Gniadek SVD

21:00 – Apel Jasnogórski

 

Dzień drugi: 26 kwietnia

7:30 – jutrznia

8:00 – śniadanie

8:30 – Biuletyn informacyjny „Chiny dzisiaj” – mgr Maria Sztuka 

9:00 – Kurs dla sióstr formatorek z Chin w Polsce – s. Aleksandra Huf SSpS 

9:30 – Ruchu Światło-Życie w Chinach – ks. bp Adam Wodarczyk i Iza Marczak

10:15 – przerwa

10:30 – Jak pobyt w Polsce wpłynął na moje powołanie? – s. Katarzyna Wu i s. Jana Zhang

11:00 – Co mogę zrobić dla Kościoła w Chinach? – praca w grupach i podsumowanie

12:00 – Msza św., główny celebrans i homilia ks. bp Adam Wodarczyk

13:00 – Obiad i zakończenie.

 

Miejsce konferencji

 • Dom rekolekcyjny Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo
  ul. św. Barbary 43
  42-226 Częstochowa

Zgłoszenia na konferencję przyjmujemy do końca lutego na adres wiceprezes Sinicum:

Koszt udziału w konferencji: 

 • Wyżywienie 49 zł;
 • Noclegi: jedynki – 58 zł, dwójki – 41 zł, trojki – 36 zł, czwórki – 34 zł.

  

Informacja o prelegentach

Bp Adam Wodarczyk - Biskup pomocniczy i wikariusz generalny archidiecezji katowickiej, w 2011 r. jako ówczesny Moderator Generalny wraz z grupą animatorów z Polski poprowadził Oazę Nowego Życia I stopnia w Chinach, doktor teologii pastoralnej, członek założyciel Sinicum.

Ks. Dariusz Klejnowski-Różycki – doktor habilitowany teologii dogmatycznej, wykładowca na Uniwersytecie Opolskim, znawca teologii chińskiej. Od 2001 r. prowadzi w Zabrzu Śląską Szkołę Ikonograficzną, członek założyciel Sinicum. 

Ks. Jan Hou – pochodzi z diecezji Handan w Chinach, studia teologiczne w Pieniężnie (2008-14), duszpasterstwo Chińczyków w Warszawie.

Ks. Jan Shi – pochodzi z diecezji Handan w Chinach, studia doktoranckie z misjologii na UKSW, duszpasterstwo Chińczyków w Warszawie.

s. Jana Zhang – z diecezji Handan w Chinach, ze Zgromadzenia Ducha Świętego Pocieszyciela uczyła się sztuki użytkowej w Warszawie, jest członkiem ZPAP Polska Sztuka Użytkowa, duszpasterstwo Chińczyków w Warszawie.

s. Katarzyna Wu – z diecezji Handan w Chinach, ze Zgromadzenia Ducha Świętego Pocieszyciela, studia doktorskie z teologii biblijnej na UPJPII w Krakowie.

Agnieszka Couderq-Kubaś – sinolog, wiceprezes Fundacji „Michał Boym” na rzecz Wymiany Kulturowej.

Maria M. Sztuka – sinolog, redaktor naczelny „Chiny Dzisiaj”.

Iza Marczak – w latach 2006-2007 studiowała na Ocean University of China, w oazie od 1998 roku, w diakonii misyjnej od 2011. Odpowiedzialna za Chiny w diakonii. Spędziła 1,5 roku na wolontariacie w misyjnym w Handan.

S. Aleksandra Huf SSpS – wiceprezes Sinicum, doktor teologii duchowości, koordynuje projekt dla sióstr formatorek z Chin w Polsce.

o. Jacek Gniadek SVD – prezes Sinicum, dyrektor Werbistowskiego Centrum Migranta Fu Shefnu, pracował na misjach w Afryce, doktor teologii moralnej.

 

Najnowsze wiadomości

 • Życie pokaże [WYWIAD] +

  Od samego początku zakładaliśmy, że ten kurs będzie dwustopniowy. Pierwszy etap mamy już za sobą. Początkowo drugi etap miałby być Więcej
 • Polski Maco Polo +

  O życiu i podróżach Boyma można byłoby nakręcić niejeden hollywoodzki film. W Polsce jest prawie nieznany. Nie wykłada się o Więcej
 • Zaproszenie na obchody Dnia Modlitw za Kościół w Chinach 2019 +

  Serdecznie zapraszamy na wspólną Eucharystię w Dniu Modlitw za Kościół w Chinach, który wypada w dniu Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, Więcej
 • 7. rocznica założenia Sinicum +

  7 lat temu, 28 listopada, we wspomnienie bł. Marii Heleny Stollenwerk, powstało Stowarzyszenie Siniucm im. Michała Boyma. Z tej okazji Więcej
 • Nowy prezes Stowarzyszenia „Sinicum” +

  14 maja 2018 roku w Sulejówku k. Warszawy odbyło się walne zebranie Stowarzyszenia Sinicum im. Michała Boyma. W czasie jego Więcej
 • Pójdę tam, gdzie mnie pośle [WYWIAD] +

  14 maja 2018 roku, w czasie Zebrania Walnego Stowarzyszenia Sinicum, s. Jana Aiqing Zhang otrzymała dyplom ukończenia nauki sztuki użytkowej.Komisja Więcej
 • 1
 • 2
 • 3

chiny dzisiaj banner

 

Stowarzyszenie "Sinicum" im. Michała Boyma SJ
ul. Ostrobramska 98

04-118 Warszawa

Tel. +48 513 382 730
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 1132855288
REGON: 14610860300000
KRS: 0000419178

JSN Educare is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework