siostry2017 35 400pxDzień trzeci naszego Seminarium, to wyjazd przez Opole do Nysy. W Opolu bardzo serdecznie przyjął nas ks bp Andrzej Czaja, ordynariusz diecezji opolskiej. Mszę św. celebrował w swojej prywatnej kaplicy w intencji sióstr z Chin, Kościoła w Chinach a także o łaski dla nowej ewangelizacji.

Nawiązując do czytań mszalnych o Abrahamie, zwrócił uwagę na fakt, że Bóg przychodzi do człowieka nawet wtedy gdy ten Go nie zaprasza. Stoi u drzwi i puka. Chętnie korzysta z gościnności człowieka i czyta w naszych myślach. Podkreślił, że ilekroć do nas przychodzi drugi człowiek, sam Pan do nas przychodzi.

Nawiązując do I soboty miesiąca i objawień w Fatimie podkreślił, ze najlepiej Boga przyjęła Maryja i ugościła Go w swoim sercu. Zachęcił nas do wpatrywania się w Maryję , bo Ona pokazuje nam Swego Syna, prosząc byśmy wzięli Go w swoje życie, ugościli, a On nam będzie błogosławił.

Po miłym spotkaniu z Księdzem Biskupem oraz opolską wspólnotą sióstr Misyjnych Służebnic Ducha Świętego i Siostrą Prowincjalną tegoż Zgromadzenia, s. Dolores Zok, które ugościły nas, poszliśmy do katedry. Tam niespodzianką był relikwiarz drzewa Krzyża św. Nim zostaliśmy pobłogosławieni. Po takiej uczcie duchowej odjechaliśmy do Nysy, by tu na kilka dni zamieszkać w domu Sióstr Misyjnych Służebnic Ducha Świętego.

Przez 2 dni będziemy mogli bardziej poznać także klauzurowe siostry Służebnice Ducha Świętego.