siostry2017 27Siostry z Chin odwiedziły w piątek Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie. O Kościele w Polsce siostrom opowiedział rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik, który również odpowiadał na ich pytania. Siostry także spotkały się z sekretarkami Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Żeńskich.

Przed południem siostry udały się na spotkanie z nuncjuszem apostolskim w Polsce ks. abp Salvatore Pennacchio, który z wielką życzliwością przyjął Siostry w nuncjaturze. Podkreślił, że Ojcu Świętemu Franciszkowi Chiny leżą głęboko w sercu. Sam Ksiądz nuncjusz jest związany z Azją bo kilkanaście lat posługiwał w Tajlandii i w Indiach. Wyraził uznanie dla posługi na rzecz Kościoła w Chinach, mówiąc że jest to bardzo dobra posługa.

Po południu Siostry zwiedziły muzeum bł. Jerzego Popiełuszki i Stare Miasto.

Sympozjum ma nie tylko pomóc siostrom pogłębić rozumienie życia konsekrowanego, ale także umożliwić poznanie się i wymianę doświadczeń na neutralnym gruncie. W grupie zakonnic, które przyjechały do Polski na seminarium, są siostry z kościoła podziemnego i oficjalnego.

Drugi dzień seminarium zakończył się wspólna Eucharystią i nieszporami.

Artykuł o Siostrach z Chin ukazał się również w serwsie ekai.pl.