Dsc08330W dniach od 29 czerwca do 15 lipca 2017 odbędzie się już po raz trzeci seminarium na temat życia konsekrowanego dla 20 sióstr z Chin.

Siostry zakonne z Chin zostały zaproszone przez Stowarzyszenie SINICUM, które skupia Księży Biskupów, kapłanów, siostry zakonne, oraz ludzi świeckich, którzy swą troską otaczają sprawy Kościoła w Chinach.

Kontakty z Kościołem w Chinach mobilizują do angażowania się w pomoc ewangelizacyjną tego wielkiego narodu, który po trudnych doświadczeniach rewolucji kulturowej w różny sposób odczuwa pragnienie Boga.

My Polacy, otrzymaliśmy w darze wielki skarb wiary i nim winniśmy się dzielić. To obdarowanie dotyczy także daru życia zakonnego. Dlatego zapraszamy do nas siostry z Chin, by móc podzielić się bogactwem i radością życia zakonnego.

Kościół w Chinach przeżywa obecnie ogromny i gwałtowny rozwój. W latach 70. XX wieku liczbę chrześcijan w Chinach szacowano na 3 miliony. Obecnie może być ich aż 130 milionów.

Dwa seminaria, które miały miejsce w roku 2013 i 2014 potwierdziły nasze przewidywania. Siostry z Chin zobaczyły różnorodne wspólnoty zakonne, piękno charyzmatów, dzieł, a także wielu świętych, którzy na drogach życia zakonnego doszli do tego celu.

Pobyt sióstr w naszym kraju był dla nich wielkim umocnieniem i napełniał nadzieją, że także w ich narodzie rozwinie się i będzie dla Bożej chwały i wielkiego dobra dla ich kraju.

Oprócz odwiedzania różnych wspólnot zakonnych, w programie są przewidziane pielgrzymki do wielkich sanktuariów. Bazą dla sióstr jest Dom Misyjny Sióstr Służebnic Ducha Świętego w Sulejówku.

Prosimy o towarzyszenie nam swoją modlitwą w tych dniach. Dotychczasowe doświadczenie pokazało, że dla Sióstr jest to czas jakby wielkich rekolekcji, a do tego potrzebna jest łaska Boża, wypraszana przez wielu.

 

Program ramowy
III Seminarium dla Sióstr z Chin w Polsce
na temat życia konsekrowanego

29 czerwca - godz. 11.00 Msza św. na rozpoczęcie

30 czerwca - Warszawa: Sekretariat Episkopatu, Sekretariat KWPŻZZ, Spotkanie z ks. nuncjuszem Salvatore Pennacchio, Muzeum bł. Popiełuszki

1 lipca - Opole - wizyta u ks. bp ordynariusza Andrzeja Czai,

1-4 lipca - Nysa: Siostry Misyjne Służebnice Ducha Świętego, Siostry Klauzurowe Służebnice Ducha Świętego od Wieczystej Adoracji, Siostry Elżbietanki

4-7 lipca - Częstochowa: Siostry Pasterzanki, Siostry Karmelitanki, Małe Siostry Karola de Foucauld

JASNA GÓRA: w środę 5 lipca o godz. 17.30 Msza św. po chińsku przed obrazem Matki Boskiej

7 lipca: Wadowice: godz. 15.00 w Bazylice NMP. Msza św. po chińsku, Muzeum Św. Jana Pawła II

7-10 lipca - Kraków: Siostry Nazaretanki, Siostry Matki Boskiej Miłosierdzia, Siostry Albertynki

8 lipca - ŁAGIEWNIKI: godz. 11.00 Msza św. po chińsku w kaplicy sióstr oraz przekazanie relikwii św. s. Faustyny dla Szanghaju i dla Handan

9 lipca - godz. 10.00 Msza św. po chińsku w Sanktuarium Ecce Homo w Krakowie

11 lipca – Mariówka: Dom Generalny Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny

11-15 lipca – Sulejówek: Dom Misyjny Służebnic Ducha Świętego

11 lipca - Wspólnoty Monastyczne w Warszawie

12 lipca - godz. 17.30 Centrum Migranta, Warszawa, Ostrobramska 99

14 lipca - godz. 11.00 Msza św. na zakończenie- ks. bp Jerzy Mazur

15/16 lipca - odlot

 

Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji zgromadzeń zakonnych w Chinach, a szczególnie za te siostry, które przyjadą do Polski, by doświadczyły Boga w naszej Ojczyźnie i zostały ubogacone dobrem, które posiadamy.

Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane do udziału wspólnej Mszy św. w Częstochowie, Wadowicach, czy w Krakowie lub na zakończenie.

Natomiast w Centrum Migranta w Warszawie, przy ul. Ostrobramskiej 99, w środę 12 lipca o 17.30 będzie podsumowanie tego całego wydarzenia. Również zapraszamy do udziału.